Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Elizabeth z Úpatí hor

po domácku Elinka, Eliška, Elíšek ... ale také prdelka a berunka wink

 

  

   narozena: 6.10.2013

   číslo zápisu:

   pohlaví: fena

   barva: tricolor

   varieta: hairless

   chovatel a chs: P. Hellerová, z Úpatí hor

   otec: Family Song´s Geppetto

   matka: Medea z Jasné hvězdy

   uchovněna: není

   bonitační kód: není

   oční testy: Prcd-PRA N/N (clear)

             PLL N/N (clear)

   klinické vyšetření očí: neplánujeme

   norská databáze:

 

 

 

      Rodiče:

                     Matka : Medea z Jasné hvězdy                                                Otec: Family Song´s Geppetto

                                                                       

Když jsem držela poprvé Elišku v náručí tak jsem věděla je to ta pravá nahatá holčička, kterou jsem si z fotek na internetu vybájila. Podle slov chovatelky měla být čistotná, bezproblémová a vhodná i na výstavy. Ale zde nastalo to veliké ouvej ... jediné co bylo pravda tak snad, že by opravdu svým vzhledem ( upozorňuji pouze vzhledem ) se mohla reprezentovat na výstavě.

Je to tak, z malé vyjukané Elišky se doma stala "teroristka". Povahově bohužel absolutně nevyrovnaný pes, který při každým kontaktu s kýmkoliv či čímkoliv histericky maže pod gauč z pod kterého odmítala vylézt i několik hodin či i dní. Musela jsem jí vždy vyndat a dát ke krmení což rezolutně odmítala. Jen měla velké vyděšené oči. Počítala jsem s tím, že je to starší fenka a bude jí trvat než si zvykne. Ennulka také přišla téměř dospělá, aby byla nad věcí a zřejmně i úúúplně jinak socializovaná. Nejvíce mě ovšem štvalo, že paní chovatelka mi tvrdila jak je Eliška čistotná, to nevím neumím si to u ní vůbec představit jelikož se Eliška zásadně venčila na náš gauč na který vyhopsla když nikdo nebyl v přítomností. ( Časem to nebyl pak jen gauč, ale třebas to zvládla vykonat do postele či do hraček mých dětí což jsem šílela. Nikdy jsem se s tím v takovém rozsahu nesetkala. ) Její příjezd k nám obrátil celou domácnost vzhůru nohama takže když to všechno shrnu tak Eliška jak k nám přijela tak zcela odmítala kontakt s lidmi, všeho se bála a byla neskutečné dovolím si natvrdo říci "prase".Vydržela jsem to několik dní s tím, že jsem pak volala chovatelce o tom, že Elišku vrátíme. To ovšem bez úvahy odmítla, takže ... jsem si pomyslela svoje.

No výstavy jsem se vzdala s tím,když k nám přijede návštěva po půl roce pomalu co jí máme doma tak je pod gaučem a nevyleze tak, by ten stres 100% nezvládla. Takže z vysněné fenky máme doma vyděšeného psa, který se všechno odznova učí. Hodně jí pomáhá vše lépe zvládnout naše Enn, která je jí průvodkyní. No a v né malé míře jí vždy rozveselí náš kočičák sphynxe - Maty. Ty dva si dokáží hodiny hrát. Jsem nakonec ráda, že Elišku jsem nazpět neodvezla ...

Na závěr musím napsat, že ačkoliv Eliška přišla s jakkýmikoliv návyky či spíše zlozvyky tak dnes mohu říci, že jsme většinu pomalinku překonaly. Ano Elišce není příjemný být mezi lidmi raději je doma sama se mnou kdy se mění v malého živlíka co s radostí běhá, skáče a panáčkuje. Na druhou stranu se neskutečně bojí chlapů což ve společnosti je problém.. Čistotnosti se pomalu také učíme není ještě ani po půl roce 100%, ale už je to zajisté ohodně lepší. Zvládá už i povely ke mě a přijde ikdyž ví, že třebas něco provedla. Dlouho to trvalo než začala vůbec věřit. Ale nikdy z ní nebude tak povahově vyrovnaná fenka jako je třebas naše Enn nebo většina číňánků. Jelikož jsme celkově aktivní rodina a většinu času trávíme různě, nevyjímaje návštěvy i dovolené. Což změnu prostředí Elinka nese velice špatně a vyvolává si ze stresu zdravotní komplikace. Z tohoto důvodu jsem jí svěřila do ruk mé babičky, která s Elinkou tráví hodně času a mimo venčení nemusí nikam mezi hloučky lidí a to je pro Elinku to pravé smiley.

 

Eliščina soukromá fotogalerie :o)

Leden 2015

                                

11.1.2015

          

23.11.2014 - na procházce a doma

               

17-18.11.20014 - druhý třetí den po příjezdu k nám domů

         

Zde je pár foteček od paní Hellerové ( chovatelky Elišky )

        

 

 

TOPlist