Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Cashira beloved ar Arenis Marri

aneb Kuky se vrací ...

S Cashirkou to vlastně začalo úplně v dobrém úmyslu. Ozvala se mi paní z Rakouska, že chce pro maminku štěňátko. Že bývá často sama doma tak, aby měla se o koho starat a trochu jí štěňátko rozptýlilo. Naháček jako parťák a kamarád je skvělý, popsala jsem paní jak se zhruba chovají, co potřebují a vše kolem. Dohodly jsme se, že Cashirka bude i překvapení pro maminku ke dni matek. Paní složila zálohu a čekala už jen na odběr. Mezitím si všechno dle mailů připravili a byli informováni zas z mé strany jak malá roste a prospívá. Dne 8.5. jsme byli domluvení na odběru, že malou popovezu do Prahy s tím, že si jí vyzvednou tam. Jelikož naše štěňátka vyrůstají na vesnici a v klidu tak se malé Cashirce hluk Prahy tuze nelíbil a dala mi to značně najevo. Když už byla ve své nové přepravce tak se pomalinku začala uklidňovat, stejně mě pořád bedlivě střežila. Viděla jsem jí poprvé takto nešťastnou. Ale nemohli jsme moc otálet a obě jsme se vydaly na cestu já na tu svou, známou a Cashirka do neznáma a do cizí země. Měla jsem duši malou, ale věděla jsem, no tušila jsem, že se opravdu bude mít dobře.

První e-maily byli plné nadšení, které časem a postupně se měnily ve výčitky. Cashirka je malý čertík a poznala, že nová panička jí vlastně nestačí. Nebo spíš jí neumí vymezit hranice a začala si dělat co chce. Údajně měla hodně štěkat, výt. Což já od ní opravdu neznala. Nejprve jsem se snažila po mailech radit, ale všechny pokusy se nezdařily a já už nevěděla co dělat. Tak jsme se domluvili s pánem ( otcem slečny, které jsem Cashirku předávala ) na tom, že to nejde a že jí chtějí vrátí.

Tak jsme se domluvili a navzájem se přiblížili. Když mě Cashirka viděla na parkovišti tak mě hlasitě štěněcím hláskem začala vítat až pánovi vyskočila z ruky ke mě do náručí a celou mě musela opusinkovat. No a v tom mi pán prozdradil celý zkroušený, že ho to moc mrzí, že je skvělá, ale manželka to nezvládá. Po chvilce mi sdělil, že malá dělala to co na mě když mě viděla. Takže jsem nabyla dojmu, že prostě paní vadilo radostné výsknutí štěňátka a mazlení. Prostě se chovala jako štěně a to bylo na obtíž. Ale nakonec to vše dopadlo dobře. Jen jejich dcera mi ještě mailem vytkla, že jsem jim prodala na 8-mi týdnech nevychované štěně tak jsem už v tom nepokračovala a jen si poklepala na čelo.

Takže nyní už vím, že žádné překvápko v podobě štěňátka od nás opravdu nikdo chtít nemůže.

Po-té co se Cahirka doma zas aklimatizovala jsme se rozhodli jí znovu nabídnout k prodeji. Nic nebránilo k tomu, aby si našla konečně svého nového páníčka i ona. Po podání inzerátu se mi ozvali již výše uvedený pár z Piešťan, že si hned pro ní přijedou.A jak řekli tak druhý den opravdu dorazlili i spolu s malou dcerkou. Byla jsem ráda, že se Cashirka dostane do rodiny s dětmi na které byla zvyklá a milovala je. Jen jediné co mě zarazilo, že se pán hrozně zajímal, že je Cashirka docela oplácaná, což mě přišla úplně normální. Zajímal se více o PP než o Cashirku. Ale zase paní mi přišla moc milá a ke Cashirce se měla hezky. Všechno jsem jim vysvětlila ohledně očních testů, rodokmenu i očkováku a v neposlední řadě poučila o dodržování smlouvy. Dodala jsem něco málo k výchově a povaze přímo Cashirky. A po-té se vydali na dalekou cestu.

Pak mi přišel jeden mail o tom, že je v pohodě i s fotkou a pak už nikdy nic.

Psala jsem jim já jak se mají a co Cashirka, na to už ale nereagovali. Brala jsem to tak, že je to asi všechno ok a nepotřebují nic. Tak jsem je neuháněla.

Až dne 27.8.2015 nastal šok. Psala mi známá ať se kouknu na slovenský bazoš, že je tam nabízena 5-ti měsíční fenka s PP a zbarvení jako naše Cashirka ať na to číhnu. Ihned jsem sedla k netu a opravdu to byla ona. Bylo mi jasné, že se něco děje nekalého. Jelikož pár byl jasně seznámen i se smlouvou, kde mám jasně pod pokutou stanoveno předkupní právo!!! To zcela ignorovali když jí inzerovali. Napsala jsem paní ze soukromého mailu, že mám o ní zájem a kde si co si jako, že si jí chci koupit. To mě napsala že je již prodaná a nabízí už jen psa bez PP. To mě šíleně naštvalo a napsala jsem jí, že jsem to já a ať mi sdělí kontakt kam jí prodala. Na to už se obrnila branou těžké ignorace a nekomunikovala. Zkoušela jsem volat, ale marně.

Byla jsem z toho celá špatná nevěděla jsem kde Cashirka je a to mě trápilo. Obeslala jsem všechny známé s prosbou a tím co se stalo. Všichni ochotně začali pomáhat. Až mě zarazilo kolik je hodných lidiček ochotných hned pomoci. Cashirka se dostala i na FB do skupiny naháč v nouzi. Dále další známý to začali rozesílat známým na Slovensku. A většina začala onou paní přímo bombardovat maily. I já jí dokola psala. Až nakonec jí asi tekly nervy a napsala mi, že jí má stále doma, ale že jí už nechce a že jí chtěli dát nějakou druhou šanci bla bla bla. Pro boha jakou druhou šanci??? Naše Cashirka ÚDAJNĚ od svého příjezdu jim demoluje byt. Je rozzývená, nezvladatelná a dělá šílený bordel. A když mi paní zaslala fotky co údajně udělala Cashirka tak se ani nedivím. Mě nazajímala tak vyškrávaná omítka, ale nývrž kde je zavřená!!! Na tak malém a ještě zamřížovaném prostoru bych šílela taky!!! Hnus prosím zde přikládám fotografie k nakouknutí!!!

   

( Tak takhle se u páru na Slovensku běžně chovají psy, jen si všimněte nikde nenajdete pelíšek i pejsek na fotu nevypadá moc šťastně a to "přikčené" odříznuté v rohu je naše Cashirka )

U nás byla vždy na volno, nikde nebyla zavíraná. Nedivím se jí, že byla nešťastná. A to mi ještě paní drze napsala, že jsem jim prodala „špatné“ štěně a nevychované. Ježiši Kriste co má být na třech měsících štěněte za výchovu??? Ven se chodila venčit, doma nekňučela a nedělala to co u nich. Zbytek musí nový majitel přeci vytrénovat, naučit!!!

Nechápala jsem proč mi nedali vědět už dříve když byl takový problém??? Vzala bych jí zpět. A na tuto otázku odpověď neznám dodnes. V tu chvíli mi bylo jasné, že se musí hned jednat. Shodou okolností na Slovensku byla maminka slečny, která má naší Flouwí ( sestru Cashirky ) a ta se rozhodla jednat!!! Všechno skvěle naplánovaly a Cashirku od těch „trapitelů“ ihned vykoupily a dovezly zpět do Čr. Kdybych to organizovala já trvalo by to nejpíš déle.

Tímto bych chtěla moc a moc poděkovat paní Kollmanové a její dceři Terezce Hendrychové. Moc nám pomohly, především Cashirce!!!

Dnes nabývám čím dál tím většího dojmu, že tento pár chtěl jen na Cashirce vydělávat. Jelikož se hrozně divili jak to že když mají fenu s PP a psa bez PP nedostanou štěňata PP. No jo chovají tak morčata a mysleli si, že lehce zbohatnou, ale to byl těžký omyl. Pro chov s PP jsou přesná a nezměnitelná pravidla. Jsou to pro mě jen množitelé bez citu. Těžko říci co je vedlo k záměrnému podvodnému jednání.

Paní jménem Gabriela Ondrišová a pána Erik Egyud mají toto na svědomí. Bydlí v Piešťanech a mají mnoho mailů a telefonních čísel. Bohužel pozdě jsem zjistila co jsou zač :o(!!!

Doporučuji jim už žádného naháčka s PP nebo bez PP neprodávat jelikož tento jejich přístup si určitě nezaslouží žádný další pes!!!

Nyní vím, že pokud budu mít ještě po tom to zážitku vůbec chuť na odchov štěňátek tak nový majitelé projdou velice drobným výběrem.

Nyní Cashirka po domácku Belinka bydlí ve Valašském Meziříčí společně s naháčkem Jakem a holčičkou z našecho odchovu Baborinkou.

Moc Daně děkuji za skvělou péči.

 

TOPlist