Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Cara beautiful ar Arenis Marri

Začneme pěkně od začátku ... Caruška se narodila jako poslední, byla menší, ale za to plná života. Ve dnech kdy její sourozenci otevíraly očička tak ona si dávala na čas. Po té se jí očka otevřela, jedno zcela a druhé ze 2/3. Myslela jsem si, že se to růstem zpraví, ale opak byl pravdou. Když byl Carušce měsíc tak podstoupila na klinice plastickou operaci víček. Očičko je zcela funkční a v pořádku jen se jí víčka nepustila jak měla. Pan veterinář mě uklidnil, že se to stává a operace byla hned následný den. Caruška vše zvládala skvěle i denní injekce antibiotik a kontroly. Očko vypadalo opravdu dobře a když mi psala paní na nahou fenku C´harming, ale cena pro ní byla vysoká tak jsem jí nabídla právě Carušku s tím, že je to fenečka s menší kosmetickou vadou, ale cena na mazlíčka je přijatelná.Celou korespondenci jsme vyřizovaly spolu a i s další paní ( sousedkou ), která již doma fenku naháčka má. Cena Carušky byla symbolická a ještě k tomu na splátky s tím, že se mi obě zaručily, že se bude mít moc dobře a o to mi šlo především. Malá Caruška je malý živlík, ráda pusinkuje a řádí s dětmi, ale je nerada sama. S tím vším byly seznámené a Caruška se vydala na cestu. Do Prahy jsem jí opět vezla já s tím, že cestovala až do dalekých Domažlic – Hostouně. První maily dobré, ale už se mi to po týdnu zdálo nějaké divné. Paní co jí měla u sebe mi psala strohé maily a pak mi sdělovala jen maily typu – Zlobí, štěká, vše likviduje. Snažila jsem se nějak pomoci a poskytnout rady, ale nepomohlo to. Do toho se malé asi samozřejmně dostal zánět do operovaného očka, které u nás měla již zcela zhojené a podle vetearináře zdravé. Pak mi paní psala, že jsem jí prodala alergické zvíře. Protože malá začala kýcht, když rozkvetly kytky venku. Prosila jsem jí ať jde na veterinu a zjistí co se s očkem děje a že pokud je alergická ať to zjistí, že pomohu s úhradou atd. Samozřejmně nešla.  Pa mi přišel ještě mail, že jsem jí prodala psa o kterém jsem tvrdila, že je slabý mezityp a někde jí občas vyrostou chlupy. Což jsem na to upozorňovala, že není čistá nahajda!!!Přišlo mi, že už si jí moc prohlíží a ztrácí o malou Carušku zájem a nebo chce vymámit další a další slevu. Do toho přestávala postupně komunikovat. Štěstí bylo, že jsem měla kontakt i na tu sousedku a bohužel jsem jí asi až nemístně bombardovala maily, ale pokoušela jsem se pochopit co se vlastně děje.

Ta mi přes mé naléhání podávala informace, ale tušila jsem, že Caruška strádá, ale nevěděla jsem jak. Nabídla jsem několikrát navrácení fenky ke mě zpět. To bylo vždy pochopeno tak, že jí jí nechci nechat a mám nového zájemce a že jí chci jen lépe zpeněžit. Což byla úplná blbost.

Nakonec to údajně rozseknul veterinář ke kterému se dostala cca až po měsíci a s propadlým očkováním na které se paní zcela vydlábla. Ten jí začal zastrašovat, že očko nikdy nebylo operováno a kde si cosi a že operace půjde do desetitisíců. No popravdě si myslím, že si to paní celé vymyslela jen kvůli tomu, aby Carušku mohla vrátit jelikož se jí blížil termín splátky na kterou asi zřejmně podle jejího neměla.

Tak a tady začalo tóčo. Z té údajně hrozně milující paničky se stala osoba, která se zajímala o  1500Kč a nic víc. Znělo to jako by Carušku nikdy nechtěla a byla jí na obtíž. Prostě člověk úplně bez citu a svědomí. A takovýhle člověk měl naší Carušku v péči to mě úplně jímala hrůza. Jak říkala moje babička nejhorší je srážka s blbcem, což v tomhle případě jsem si potvrdila tisíckrát. Paní byla zcela mimo, byla jí jedno smlouva, splátkový kalendář i zodpovědnost za veterinární péči, ale zajímalo jí jen těch 1500Kč s tím, že si pro Carušku mám přijet. V tu dobu jsem měla vážně nemocného klučinu a tak jsem se obrátila na sousedku s prosbou zda by si jí nevzala k sobě a po komunikaci jsem se dozvěděla, že o Carušku hodně stojí a vycítila jsem z ní, že jí na ní záleží. Bodeť by né když jí každou chvilku hlídala a k tomu všemu si i s její nahajdou Caruška rozumněla. Tak po společné poradě se rozhodla si Carušku ponechat. Ale dostat z té ženské naší Carušku byl také boj, ale povedlo se. Od té doby jsem s paní v kontaktu a posílá mi nové a nové fotky, na kterých Caruška vypadá již konečně spokojeně. Moc bych paní Romaně Hlaváčkové chtěla poděkovat za tu celou rychlou akci. Sama bych to asi takhle rychle nezvládla a bůh ví jak by třebas Caruška mohla skončit.

Caruška našla už svou spokojenou rodinku a náležitě si to užívá smiley.

No posuďte sami.

No a tady po tom všem opět začalo to jedno velké ALE ... Ano z prvu se zdálo, že Caruška našla spokojený domov a, že už bude jen dobře. Ale časem mi začali chodit maily s tím, že Caruška dělá to a nebo ono špatně a co s tím. jednalo se o banality třebas typu - Jakto, že štěká na kolemjdoucí? Že k nim běhá se štěkotem. Pak zas byl problém s venčením. No a nakonec mě odboural dotaz - Jak dnaučit psa krást jídlo dětem?

Celou dobu byl problém s důsledností. Navrhla jsem několik řešení. Vyhledávání na internetu rad yodborníků, aby nová majitelka si mohla přečíst co je asi špatně. Poté jsem doporučila vyhledat kynologa pro radu. Přeci jenom já na dálku přez celou Čr nemohu denně jezdit a koukat jak spolu fungují. No pak jsem navrhla, že si jí vemu nazpět ... No to ovšem paní Romana nechtěla ani slyšet s tím, že to budou zkoušet. Pak dlouho byla pauza. Mezitím se jim narodili dvojčátka a Caruška s Ajschou ( kamarádka naháčka ) byly asi na obtíž. Byla jsme informována, že holky musí pryč. Jelikož v dané době jsem měla nástup na operaci tak jsme nebyla schopná pro Carušku jet ikdyž bych tisíckrát jela a moc ráda.

Ale Terezka nabídla pomocnou tlapku s tím, že zůstane Caruška u nich. O veškerých problémech věděla a také nechápala. Tak a dne 15.10.2016 si pro Carušku zajela a nyní je se svou sestřičkou Flouwí pohromadě.

Moc Terezce děkuji, opravdu za velmi rychlé jednání a za poskytnutí nového domova Carušce.

Podle slov Terezky Caruška je už nyní aklimatizovaná, vůbec se jí nestýzk a je to malá treperenda. Akorát tedy kvůli zanedbané péči očka nyní spolu holky jezdá k MVDr.Beránkovi do Pardubic a snaží se dát očko dohromady.

Tak nyní už pevně věřím, že je opravdu Caruška doma.

 

TOPlist